• Dzień Miłośników Pluszaków w klasach 0-III

          •  

            28 października 2022 r. obchodziliśmy w klasach 0-III – Dzień Miłośników Pluszaków.
            Najprawdopodobniej historia tego dnia wiąże się z postacią amerykańskiego prezydenta Theodora Roosevelta. Jak głosi legenda, prezydent darował życie niedźwiedziowi, który na pamiątkę otrzymał imię Teddy. Od 1880 roku zaczęto sprzedawać pluszowe niedźwiadki znane dziś jako Teddy Bear. Sto lat później, w latach 80. XX wieku pewien sprzedawca maskotek zorganizował piknik dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników pluszowych misiów. Jednak okazało się, że inne pluszaki poczuły się lekko urażone, żeby nie powiedzieć zazdrosne. One również chciały mieć swoje święto! Aby nie doprowadzić do konfliktu w świecie zabawek, ustanowiono Dzień Miłośników Pluszaków. I od tego czasu na buziach wszystkich zabawek gości uśmiech.

            Pluszaki kochają wszyscy. To często najwierniejsi przyjaciele, a w ten wyjątkowy dzień razem z uczniami klas 0-III przywędrowali do szkoły i wzięli aktywny udział w lekcjach. Nauczyciele czytali książki, których bohaterami są pluszaki, uczniowie oglądali przygotowane prezentacje, układali krótkie wierszyki, rymowanki i wykonywali prace plastyczne przedstawiające pluszowych ulubieńców.

             

            Dorota Matuszczak i Joanna Majewska

          • Picasso w lesie- warsztaty przyrodnicze

          •  

            28 października 2022 r. klasa 3j uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych „Picasso w lesie” w Lesie Bielańskim. Zajęcia edukacyjno-leśne prowadziła p. Magdalena Kołodziejczyk – edukatorka Tulę Las oraz pasjonatka przyrody.

            Uczniowie w trakcie wędrówki po Lesie Bielańskim szukali oznak jesieni, dzieci uzyskały odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego jedne drzewa gubią liście, a inne wciąż mają je na gałęziach? Kto w lesie właśnie zmienia swoje kolory?

            W odnalezieniu odpowiedzi na pytania uczestnicy warsztatów wyruszyli do świata przyrody pełnego różnorodnych barw i niespodziewanych skarbów jesiennych. Uczniowie zamienili się w młodych artystów, stworzyli jesienne dzieła sztuki. Dzieci odkryły dlaczego dżdżownice, jeże i borsuki poszukują kolorowych liści. Poza tym uczniowie z klasy 3j wzięli aktywny udział w grach i zabawach leśnych. 

            Joanna Majewska

          • Savoir-vivre

          •  

               „Dobre wychowanie zawsze popłaca. To dzięki niemu jesteśmy lubiani i akcepotwani w domu, w szkole, w towarzystwie. Jednak uczenie dzieci zasad savoir-vivru nie jest łatwe, gdyż dzieci bardzo nie lubią sztywnych reguł: nie wolno, trzeba, należy, musisz, nie powinieneś. Brzmi nudno i nieciekawie! ...” - oto wstęp książki autorstwa Grzegorza Strzebońskiego pt. „Dobre maniery dla dzieci”.

              W minionym tygodniu klasa 3a z wielkim zaciekawieniem słuchała pełnych humoru wierszyków ze wspomnianej powyżej pozycji książkowej. Każda opowiastka opowiadała o jednej zasadzie, której warto przestrzegać i obrazowo wyjaśniała dlaczego tak jest. Kolorowe i ciekawe ilustracje Kaliny Zatoń uatrakcyjniły wspólną lekturę.

              Dzieci poznały klasyczne reguły zachowania np. przy stole, w  komunikacji miejskiej czy w szkole, ale również dowiedziały się jak powinny się zachować korzystając z Internetu czy w kontaktach z nieznajomymi.

          • Gry planszowe

          • Popołudnie z grami planszowymiLubisz gry planszowe? Chcesz polubić? A może nie masz z kim zagrać? Albo chcesz rozpocząć swoją przygodę z planszówkami? Te spotkania są dla Ciebie - w każdą środę w godzinach 14:40 - 16:15 w bibliotece szkolnej można pograć w planszówki. Mile widziane przyniesienie własnych gier, choć nie jest to konieczne.

          • Pola Nadziei

          •  W pierwszych dniach października w ramach akcji „Pola Nadziei” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu sadzili cebulki żonkili. Kampania ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz zapewnienie odpowiedniej opieki chorym przebywającym w hospicjum. Sadzenie żonkili oznacza chęć niesienia pomocy i nadziei innym.

            Nasi wolontariusze dzielnie zabrali się do pracy i blisko 150 cebulek zostało umieszczonych w szkolnej rabatce. Z niecierpliwością czekamy, kiedy na wiosnę wyrosną z nich piękne kwiaty. 

          • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          •  

            Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 poz. 1603 ze zmianami)   dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych:

             

            31.10. 2022 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

            02. 05. 2023 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

            23.05. 2023r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze ( egzamin ósmoklasisty)

            24.05.2023 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze    ( egzamin ósmoklasisty)

            25.05.2023 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze   ( egzamin ósmoklasisty)

            09.06.2023 r.- do odpracowania 3.06.2023 r. ( piknik)  

             

            oraz

            14.10.2022 r. – zajęcia opiekuńczo wychowawcze – art. 74 ustawy Karta Nauczyciela

          • PROGRAM „KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU” – kl. 2d i 3j

          •  

            W ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” klasy 2d i 3j uczestniczyły 28.09.2022r. w koncercie edukacyjnym „Fantazja polska- polskie tańce narodowe”  w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.

            Uczniowie obejrzeli polskie tańce narodowe, piękne ludowe stroje oraz wysłuchali utworów wykonanych na fortepianie, skrzypcach czy zespołowo przez orkiestrę

            Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały koncertu, który dostarczył niesamowitych wrażeń artystycznych.

          • KLASY 2D I 3J ZWIEDZAJĄ MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

          • ​​​​​​​

            ​​​​​​​​​​​​​​4 października 2022r. klasy 2d i 3j pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie uczniowie uczestniczyli w interesujących warszatatach „Len- od ziarenka do nitki” . Podczas praktycznych zajęć uczniowie wykonywali wszystkie czynności, które dawnymi czasy ludzie wykonywali ręcznie, a mianowicie: międlenie, klepanie i czesanie lnu.

            Następnie dzieci zwiedzały dawną wieś mazowiecką, odwiedzając po kolei malownicze chaty oarz wiatrak, oglądając dawne narzędzia i słuchając ciekawych opowieści przewodnika.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w Galerii.

            Dorota Matuszczak i Joanna Majewska

          • WARSZTATY ROBOTYCZNE W KL. 2d

          •  

            23 września 2022r. uczniowie kl. 2d uczestniczyli w warsztatach projektowania i obsługi robotów w oparciu o zestawy LEGO Mindstorms EV3 prowadzonych przez studentów- edukatorów - Planety Robotów. Zajęcia były nagrodą dla klasy 2d za zajęcie I miejsca w akcji „Rowerowy Maj” w roku szkolnym 2021/2022.

             

             

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Galerii/ Album fotograficzny.

            Dorota Matuszczak

          • WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE W KL. 2d

          •  

            21 września 2022r. uczniowie klasy 2d uczestniczyli  w warsztatach muzealnych „Odtwarzanie  w modelinie szklanych paciorków”  prowadzonych przez edukatorów Muzeum Archeologicznego. Dzieci poznały różne techniki tworzenia koralików z których wykonały naszyjniki.

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Galerii/ Album fotograficzny.

            Dorota Matuszczak

          • 29 akcja Sprzątania Świata

          •  

            Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy w dniach 16-18 września 2022 roku. Akcja ta przebiegała pod hasłem ,,Wszystkie śmieci nasze są". Czas powiedzieć więc głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej planecie nie ma. Akcja proekologiczna jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

            W związku z powyższym uczniowie klasy 1-3 czynnie sprzątali teren zielony wokół szkoły. Ponadto klasy 3o, 3j, 3a wybrały się do Lasku Bielańskiego oraz do Lasku Lindego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segregacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowe wycieczki i sprzątanie lasków okazały się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu. W trakcie sprzątania terenu zielonego uczniowie klas trzecich spotkali Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka, który pogratulował postawy ekologicznej i wręczył uczniom klas 1-3 prezenty.

            Joanna Inez Majewska

          • Uroczystości wrześniowe

          •  

            W niedzielę 11 września na Palcu Konfederacji odbyła się  uroczystość poświęcona żołnierzom 77. Pułku Piechoty Wojska Polskiego i 77. Pułku Piechoty Armii Krajowej okręgu Nowogródek oraz mieszkańcom ziemi lidzkiej.


            Wśród uczestników gali byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 133. Ceremonię rozpoczęła msza święta z udziałem naszego Pocztu sztandarowego. Potem młodzież złożyła pod pomnikiem kwiaty.

             

            Iza Szczęsna

          • Zebrania z rodzicami

          •  

            Spotkania z rodzicami odbędą się 7 wreśnia 2022 r według poniższego harmonogramu:

             

            klasy II - V  - godzina 16.30 - sale szkolne 

            klasy VI - VIII - godzina 17.30 - sale szkolne

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          •  

            Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2022 r. według poniższego harmonogramu: 

             

            • klasy I - godzina 9.00 - uroczyste rozpoczęcie na sali gimnastycznej
            • oddział przedszkolny - godzina 9.30 - sala oddziału przedszkolnego
            • klasy II - III - godzina 10.00 - sale szkolne z wychowawcami
            • klasy IV - V - godzina 10.00 - sale szkolne z wychowawcami
            • klasy VI - VIII - godzina 11.00 - sale szkolne z wychowawcami

            Zapraszamy

          • Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023

          •  

            Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas I i 0, które odbędzie się 30.08.2022r. o godz. 17:30:

            oddział przedszkolny - sala oddziału przedszkolnego 0k - wejście od parkingu;

            kl. 1b - sala nr 15 - II piętro;

            kl. 1d - sala nr 21 - II piętro.

            Informujemy, że listy uczniów z podziałem na klasy i nazwiskami wychowawców, zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń przy głównym wejściu 29.08.2022r.

            Zapraszamy :-)

             

          • UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

          • OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

            Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową1 , która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza. Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana2 . Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

            JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?

            W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności, od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego. Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet): - przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5, lub - przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu. Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do sieci ciepłowniczej.

            POMOC FINANSOWA

            Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej. W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach: www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie, www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze. W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków. Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

            WARTO WIEDZIEĆ

            Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł!

            1. Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

            2 Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw

          • Tytuł Przyjaciela Pól Nadziei

          •  

            W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2021/2022 włączyliśmy się we wsparcie i propagowanie działalności Pól Nadziei. Opiekunowie wolontariatu wraz z uczniami zasadzili cebulki na terenie szkoły. Przed Bożym Narodzeniem opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z uczniami wykonywali karty świąteczne, które umiliły czas świąteczny osobom potrzebującym. W jedną z niedziel cały dzień chętni wolontariusze wraz z opiekunami zbierali pieniążki na Starych Bielanach na hospicjum domowe. Kolejną aktywnością było zgłoszenie naszej placówki do konkursu na Inicjatywę Edukacyjną promującą ideę Pól Nadziei i nagranie wraz z chętnymi uczniami klas IV-VIII spotu reklamowego z ciekawym przekazem dotyczącym tematyki hospicyjnej. Dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe zdecydował przyznać naszej Szkole tytuł Przyjaciela Pól Nadziei za udział w akcji Pola Nadziei 2021/22.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022


          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się

            24 czerwca 2022 r.



             8:00  - klasy 8    (sala gimnastyczna)
            11:00 - klasy 1-3 (boisko szkolne)
            12:00 - klasy 4-7 (boisko szkolne)


            Serdecznie zapraszamy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
      • (22) 834 28 31
      • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
      • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

      brak danych