• Klasa 2d z wizytą w Muzeum Sportu i Turystyki

          • ​​​​​​23 marca 2023r. uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Sportu  i Turystyki, gdzie aktywnie uczestniczyli w  lekcji „Ja- kibic”.  Były to zajęcia warsztatowe podczas  których dzieci mogły obejrzeć w atmosferę stadionu i stworzyć własny klub kibica. Przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów i różnych gadżetów kibica wczuły się w rolę fanów sportowych. Poznane  zachowania stadionowe uczniowie  będą mogli  przenieść w przyszłości na prawdziwe areny sportowe.​​​​​​​​​​

            Zajęcia zostały zrealizowane w ramach programu ”Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

            Dorota Matuszczak- wych. kl. 2d

          • Pokój zagadek i tajemnice PASTy – projekt edukacyjny dla kl. II-III

          •  

            Halo! Będzie rozmowa to zajęcia w których uczestniczyły klasy II-III w dniach 20-24 marca 2023r.  Odbywały się one w pokoju zagadek utworzonym w ciekawym i mało znanym budynku PASTy, w którym przed laty mieściła się centrala telefoniczna.

            Zajęcia dla uczniów klas II-III prowadzili  edukatorzy Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii, a projekt został współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

            Głównym punktem pokoju były trzy duże pudła zamknięte na szyfrowe kłódki. Zadaniem uczniów było złamanie szyfru do każdej z nich. Wskazówki dotyczące każdej kłódki  miały charakter wieloetapowej łamigłówki. Poszczególne zadania przybliżyły dzieciom ważne fakty dotyczące historii budynku oraz Warszawy. Pokój zagadek był wspaniałą zabawą, ale również aktywną nauką historii Warszawy. Uczniowie poznali nieznane fakty z przeszłości miasta, w którym mieszkają. Zajęcia wymagały pracy zespołowej, dzięki czemu uczniowie poznali się lepiej i zintegrowali, a przede wszystkim ciekawie spędzili czas poznając aktywnie historię stolicy.

            Koordynator- Dorota Matuszczak

          • We know it

          • Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców konkursu We know it etap I dzielnica Bielany , którzy przechodzą do następnego etapu konkursu:

            Aleksander Bołdok   SP 133  97pkt

            Kajetan Zawłocki    SP 263  96 pkt

            Jeremi Bubak        SP 223  96 pkt

            Daria Kluka         SP 133   95 pkt

             

            Śródmieście:

            Maria Barchańska 100 pkt

            Antonina Miecznikiwska 95 pkt

            Piotr Dzieciątek 95 pkt

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny etap, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem w SP133.

            Zespół Języków Obcych SP133

          • Dzień Babci i Dziadka

          •  

            23 stycznia w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Klasa 3j przygotowała przedstawienie teatralno-muzyczno-taneczne. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego Wnuczęta, w piękny sposób podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za opiekę i miłość. Uczniowie nie tylko odegrali scenki teatralne, zaprezentowali wierszyki, zaśpiewali dawne utwory np. ,,Cała sala śpiewa z nami”, ale także zatańczyli Twista. Widzowie byli bardzo wzruszeni...,,Dziękujemy za radośnie spędzone chwile, za moc pozytywnych wrażeń i ogrom pięknych słów''... Tak dziękowali Dziadkowie, którzy przybyli na uroczystość.

             

            Kochani Dziadkowie! Życzymy Wam dużo zdrowia i pociechy z Wnucząt!

            Kadra i Uczniowie SP 133.

            Joanna Inez Majewska

             

          • Spotkanie autorskie

          •  

            11 stycznia uczniów klas 0-3 odwiedził Pan Łukasz Wierzbicki. Nasz gość opowiedział o wyprawie podróżnika - Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, konno, czółnem i na wielbłądzie. Jego przygody opisał w książce „Afryka Kazika”. Zaprezentował również książkę „Dziadek i niedźwiadek” opowiadającą o niedźwiedziu, który podczas II wojny światowej wędrował z żołnierzami Armii Andersa przez front. Z ożywieniem uczniowie słuchali o przygodach zawartych w kolejnej książce „Ocean to pikuś”, w której pisarz zabrał słuchaczy w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu. Pisarz przywiózł mnóstwo rekwizytów i pamiątek, którymi ubarwił swoją opowieść. Poczuciem humoru i talentem aktorskim pan Wierzbicki sprawił, że uczniowie słuchali opowieści z dużym zainteresowaniem. Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że młodzi uczestnicy słuchali go z zapartych tchem. Po zakończeniu spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu naszego gościa.

            Joanna Inez Majewska

          • Spotkanie z przyrodnikiem

          •  

            16 grudnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w ciekawym spotkaniu z niezwykłym przyrodnikiem Panem Marcinem Kostrzyńskim. Pan Marcin swoje życie poświęca poznawaniu przyrody i rejestrowaniu życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jest autorem niezliczonej ilości felietonów, reportaży i filmów przyrodniczych nakręconych m.in. w Polsce, Norwegii czy Kanadzie. Od lat prowadzi swój kanał na YouTube pt. „Marcin z lasu”, na którym zamieszcza filmy dla dzieci pt. „Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka”, dla dorosłych są cykle „Za kamerą” i „Ekoblabla”. Laureat nagrody ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie w trakcie spotkania mieli okazję obejrzeć kilkanaście autorskich filmików o naszych krajowych zwierzętach i wysłuchać interesujących, często zabawnych opowieści Pana Marcina o życiu i zwyczajach zwierząt. Wszystkich zachwyciła wypracowana przez lata, niezwykła interakcja przyrodnika z dzikimi zwierzętami oraz niebywała umiejętność zainteresowania uczniów zagadnieniami dotyczącymi świata zwierząt.

            Joanna Inez Majewska

          • Spotkanie z autorem książek

          • Ciekawie, zabawnie, inspirująco – tak w kilku słowach można określić spotkania autorskie z Marcinem Koziołem. Autor zaprosił uczniów klas 0-3 w podróż po świecie książek razem z Wombatem Maksymilianem. Czytelnicy poznali przygody książkowego bohatera, a także zwiedzili różne miejsca na świecie. Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. W trakcie spotkań pisarz opowiadał o różnych zwierzętach, ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Spotkania zawierały treści o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”) a także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”. Po spotkaniach można było nabyć ulubione książki z dedykacją autora. Lekcje wypełniała żywa narracja, filmy, animacje i zagadki.

            Książki Marcina Kozioła są pełne fascynujących treści, łączą wątki przygodowe i detektywistyczne, jednocześnie autor w swoje historie wplata motywy edukacyjne, które w ciekawy sposób opisują rożne fakty ze świata nauki.

            Spotkania autorskie są finansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

            Joanna Inez Majewska

          • Sukces ucznia

          • Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Adam Kudelski kl.7e awansował do etapu rejonowego Konkursu przedmiotowego z matematyki, którego organizatorem jest na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN).

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • PREZENTACJA PROJEKTU UNIJNEGO -„OD ZADANIA DO DZIAŁANIA”

          •  

            W sobotę - 26 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 209 odbyło się spotkanie nauczycieli, uczniów oraz koordynatorów projektu unijnego „Od zadania od działania” z czterech bielańskich szkół SP 214, 133, 263 i 209 realizujących zajęcia metodą STEAM. Organizatorami spotkania byli kierownicy projektu p. Agata Bona oraz p. Dariusz Kosmal. Natomiast gościem honorowym  była Pani Sylwia Lacek- zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Bielany. Uczniowie reprezentujący szkoły wzięli udział w warsztatach STEAM w czasie których w zespołach projektowali grę oraz wykonywali jej elementy za pomocą długopisów i drukarek 3D. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Rusak, Patrycja Wlekły z kl. 5r, Aleksander Szczygieł i Karolina Wypustek z kl. 6w, Witold Kuczma z kl. 7e oraz Przemysław Wlekły z kl. 7i. Warsztaty dla uczniów ze szkół bielańskich prowadziła Fundacja STEAM POLSKA. ​​

            ​​​​​​​

            Podczas przygotowania prezentacji gościliśmy Panią Sylwię Lacek- wiceburmistrz Bielan, która oglądała prezentowane prace i rozmawiała z nauczycielami z naszej szkoły na temat efektów zajęć oraz wykorzystania urządzeń cyfrowych w szkole.

            Następnie nauczyciele realizujący projekt  oraz  uczniowie  prezentowali wykonane prace steamowe oraz wykorzystanie robotów edukacyjnych i urządzeń cyfrowych podczas zajęć projektu. Pan Jarosław Popik, p. Katarzyna Balcerzak i p. Aneta Mikulska wraz z uczniami z klas V-VII zaprezentowali: układ pokarmowy w języku polskim, angielskim i hiszpańskim z wykorzystaniem QR kodów, a także ozobota, który przemierzał drogę po poszczególnych odcinkach układu pokarmowego. Patrycja Wlekły i Witek Kuczma pokazali działanie robotów Edison na kody kreskowe.  Pan Jarosław Popik zaprezentował wykorzystanie drukarki  3D w praktyce szkolnej.

            Uczniowie zaprezentowali również działanie robota Photon, który miał za zadanie wskazywać elementy pogody, a  następnie pokazali praktyczne wykorzystanie  długopisów 3D, które otrzymaliśmy w ramach projektu.  

            Po prezentacji projektu nauczyciele i koordynatorzy projektu uczestniczyli w warsztatach STEAM z wykorzystaniem druku 3D.

            Serdeczne podziękowania kieruję do nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców za efektywną współpracę oraz zaangażowanie w przygotowanie prezentacji projektu „Od zadania do działania” .

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Galerii/ Album fotograficzny.

            Dorota Matuszczak- koordynator projektu

          • Spotkanie autorskie

          •  

            2 grudnia (piątek) 2022 r. w naszej szkole odbędą się spotkania autorskie dla klas 0-3 z pisarzem M. Kozioł autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pan Marcin Kozioł jest autorem m.in. podróżniczej serii o przygodach Wombata Maksymiliana, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016. Z kolei książki „Puzzle Pitagorasa” (w 2020) i „Wszystko gra” (w 2022) otrzymały Nagrody Główne w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Spotkania w naszymi uczniami będą dotyczyły tematyki przygodowo-podróżniczej ,,Wombat Maksymilian - zwierzęta, podróże i przygody". Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 8:50 klasy: (3o, 3j, 3a); Drugie spotkanie odbędzie się o godz. 9:45 klasy (0k,1b, 1d, 2d). Spotkania odbędą się w stołówce szkolnej. Po spotkaniach będzie możliwość (tylko dla chętnych) zakupu książki i otrzymanie autografu.

            Ceny książek z autografem i dedykacją: - Gwiazda Blachonosego - 25 zł - Tajemnica Przeklętej Harfy - 30 zł - Skrzynia Władcy Piorunów - 30 zł - Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka - 25 zł - książki z serii Pogoda dla puchaczy i Stajnia pod tęczą są po 20 zł - Szalona historia komputerów - 30 zł - Bajka o bąkach i jednym trzmielu - 30 zł - Psyjaciele - 30 zł.

            Spotkania autorskie są finansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

            Joanna Inez Majewska

          • Warsztaty plastyczne ,,Na szkle malowane

          • 16 listopada 2022 r. klasa 3j uczestniczyła w warsztatach plastycznych ,,Na szkle malowane" w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia odbyły się w ramach programu z Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Uczniowie dowiedzieli się o historii malowanych na szkle obrazów religijnych, które początkowo nie wychodziły spod pędzli uznanych artystów. Poznali technikę malowania takich obrazów, sposób ich rozprowadzania po kraju, a także ich znaczenie w tradycyjnym wnętrzu wiejskiej chaty. Podczas warsztatów plastycznych każdy uczeń namalował własny obrazek na szkle tradycyjną techniką .

            Joanna Majewska

          • Akcja  ,,Wiem co jem. Kuchnie świata”

          •  

            W dniu 09.11.2022r.  świetlica miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę w wydarzeniu dzielnicowym pod hasłem ,,Wiem co jem. Kuchnie świata”. Organizatorem tegorocznej akcji była Szkoła Podstawowa nr 247. Każda ze szkół bielańskich prezentowała kuchnię z innego zakątka świata.   Nasza świetlica przygotowała stoisko z potrawami kuchni gruzińskiej. Znalazły się tam najbardziej znane dania tej kuchni , jak:  pierogi chinkali, placki z serem chaczapuri, lobiani z czeronej fasoli,  przystawki pchali, badridżani -roladki z bakłażana oraz pierogi pieczone zw. gwezeli.  Nie zabrakło  też gruzińskich słodyczy o nazwie czurczchele- nawleczone na nitkę orzechy, oblane sokiem z winogron. Były też ciasteczka z rodzynkami -kiszmiszani  i ciasto herbaciane. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem, a potrawy kuchni gruzińskiej przez nas przygotowane bardzo smakowały.

          • APELE KLAS 0-III

          •  

            W listopadzie dla klas 0-III odbyły się dwa apele. 7 listopada spotkanie, na którym opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy za bieżące konkursy plastyczne i literackie wynikające z harmonogramu pracy MSU. Uczniowie zapoznali się z terminami zbliżających się konkursów i przypomnieli sobie zasady zachowania obowiązujące uczniów klas
            0-III w szkole. Pani pielęgniarka przypomniała uczniom o zasadach dbania o jamę ustną.

            10 listopada klasa 2i zaprezentowała uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            W montażu słowno – muzycznym uczniowie przypomnieli dzieje naszego narodu oraz okoliczności odzyskania niepodległości. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność. Zwieńczeniem całego występu było odśpiewanie hymnu narodowego.

             

            Opiekunowie MSU: Dorota Matuszczak, Joanna Majewska

          • Wycieczka do Fabryki Bombek Silverado

          •  

            8 listopada 2022 r. uczniowie klasy 3j wybrali się do Fabryki Bombek Silverado. Na początku wycieczki dzieci oglądały pod opieką przewodnika wystawę przepięknych bombek ręcznie zdobionych przez pracowników fabryki. Uczniowie obejrzeli poszczególne etapy powstawania ozdób świątecznych. Cały proces rozpoczyna się w dmuchalni, gdzie z długich kawałków szkła, formuje się różne kształty. Kolejną salą jest srebrzalnia. W wielkim naczyniu gotuje się zwykłą wodę, a igłą wstrzykuje się do każdej bombki płyn, w którym jest przeźroczysty azotan srebra. Przy zetknięciu z ciepłą wodą – sprawia, że bombka się pięknie srebrzy. Oczywiście dzieci zawitały też do lakierni, gdzie pomalowały własne, szklane bombki. We wzorcowni zaś obejrzały unikatowe bombki. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek, które zabrali ze sobą do szkoły.

            Joanna Majewska

          • Konkurs plastyczny „Plastusiowy Pamiętnik”

          •  

            8 listopada o godz. 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak przy ul. H. Ch. Andersena 4 odbyło się podsumowanie dzielnicowego konkursu plastycznego „Plastusiowy Pamiętnik”, wręczenie podziękowań i nagród dla laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W dzielnicowym konkursie plastycznym ,,Plastusiowy Pamiętnik" III miejsce w kategorii wiekowej 9-12 lat otrzymał Kamil Toruński z klasy 3a. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania wraz z upominkami.

            Serdecznie Gratuluję i Dziękuję za aktywny udział wszystkich uczniów z klas 0-III.
             

            Joanna Majewska-koordynator konkursu

          • Święto Zmarłych jako pamięć o tych, którzy odeszli

          •  

                Zaduszki i Dzień Wszystkich Świętych to ważne święta w naszej kulturze. Chociaż śmierć jest tematem którego unikamy, zwłaszcza w rozmowach z dziećmi, to  w tym szczególnych dniach wspominamy bliskich , którzy odeszli. W naszym kraju ze Świętem Zmarłych związany jest ogień – symbol pamięci, wdzięczności i modlitwy.

               W świetlicy w tym szczególnym okresie rozmawialiśmy o odwiedzaniu cmentarzy , o paleniu zniczy i dekorowaniu grobów kwiatami. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat obchodzenia Święta Zmarłych w Polsce i w innych częściach świata. Wspominaliśmy też znane osoby ze świata kultury, które odeszły w ostatnim czasie.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
      • (22) 834 28 31
      • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
      • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

      brak danych