• Serdeczne Gratulacje dla uczniów klasy 2j

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ,,Leon” sesja jesienna uczniowie zajęli wysokie miejsca.

Edukacja polonistyczna:

Agata Chmielewska-2 miejsce, Michalina Gurak-6 miejsce, Maja Płoucha -6 miejsce, Hania Szopa-7 miejsce, Julia Drobniak-9miejsce.

Edukacja matematyczna:

Zuzanna Kieliszek- 6 miejsce, Agata Chmielewska-8 miejsce, Jagoda Dąbrowska-10 miejsce, Marcin Dudkowski-10 miejsce, Hania Szopa -10 miejsce, Stanisław Wekiera 10 miejsce.

Joanna Majewska

• Szanowni Państwo,

przypominamy, że 10 stycznia ,do godziny 15.00, istnieje możliwość potwierdzanie w systemie przyjęcia kart kwalifikacyjnych w FPE oraz potwierdzeń opłat za żywienie. Wydrukowaną kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że od 14 stycznia, od godziny 8.00, rusza rekrutacja uzupełniająca. Możliwość zapisu dziecka na zimę w mieście będzie trwała do 16 stycznia do godziny 11.00. Karty dzieci przyjetych w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 21- 23 stycznia .

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. JUSTYNĄ BEDNAREK

20 grudnia 2018r. zaprosiliśmy na spotkanie autorskie do klasy 1d - p. Justynę Bednarek- autorkę wielu książek dla dzieci, takich jak: „Babcocha” „Pięć sprytnych kun” , „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”- książka jest lekturą w klasach I-III.

Nadmienić należy , iż p. Justyna Bednarek jest mieszkanką Bielan, absolwentką Lelewela, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką i znamienitą pisarką. Podczas spotkania z uczniami klasy 1d autorka czytała fragmenty książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Babcocha” oraz opowiadała, co stało się inspiracją do napisania tych książek. Następnie uczniowie klasy 1d zadawali pytania dotyczące treści książek, gdyż czytaliśmy wspólnie fragmenty niektórych przed wizytą autorki.

Na zakończenie spotkania Pani Justyna Bednarek podpisywała książki, które przyniosły dzieci. Spotkanie bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom- uczniom klasy 1d, którzy lubią czytać i słuchać książek p. Justyny Bednarek.

Dorota Matuszczak

• "Bóg się rodzi..."

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole, nauczyciele, pracownicy  i zaproszeni goście spotykają się, aby powitać Maleńkiego Jezusa. Jest okazja powspominać, złożyć życzenia i kolędować. W tym roku uroczystość dla zaproszonych gości umiliła swoimi występami  młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych,  siódmych i uczniowie klasy ósmej m. Mogliśmy obejrzeć Misterium bożonarodzeniowe i posłuchać koncertu kolęd. Cały występ przygotowały i poprowadziły panie Iza Szczęsna i Agata Szablewska.

Agata Szablewska