• „Lato w mieście 2018”

Szanowni Rodzice

w tym roku po raz pierwszy zapisy do programu akcji „Lato w mieście 2018” odbędą się za pomocą systemu elektronicznej rekrutacji.

Rekrutacja do programu odbędzie się na takiej samej zasadzie jak w przypadku dyżurów przedszkolnych.

Loginem rodzica będzie PESEL dziecka, hasło rodzić nada sobie sam.

W załączniku podajemy szczegółowy harmonogram zapisów obowiązujący w całej Warszawie.

Załącznik:

Harmonogram_dla_kandydatow_Lato_w_miescie_2018.xlsx

Lato_w_miescie_2018_-_placowki.pdf

• POKAZ TALENTÓW W KL. 0-III

25 kwietnia  2018r.(środa) od godz. 9:00 do 10:30 odbędzie się Pokaz Talentów klas 0-III.

Klasy 0-III zapraszamy na Pokaz Talentów do stołówki szkolnej.

Uczestnicy będą prezentować swe umiejętności w trzech kategoriach:

- taniec,

- śpiew,

- gra na instrumencie

Chętni uczniowie klas 0-III zgłaszają się do wychowawców klas, którzy przeprowadzą eliminacje klasowe.

Zapraszamy uczniów klas 0-III do aktywnego udziału w Pokazie Talentów.

Dorota Matuszczak

„ Czytaj nie dlatego, iżby temu, co czytasz, się przeciwstawiać i to zbijać;

ani dlatego, by temu wierzyć i to brać za rzecz oczywistą, ani też dlatego,

by mieć temat do rozmowy i dyskusji, lecz dlatego, by rzecz czytaną ważyć i rozważać. […]

Czytanie wzbogaca człowieka.”

Francis Bacon

PROJEKT CZYTELNICZY W NASZEJ SZKOLE

CZAS TRWANIA

9.04-23.04.18r.

Cele projektu:

1.         popularyzowanie czytelnictwa i motywowanie uczniów do czytania,

2.         kształcenie wrażliwości czytelniczej,

3.         rozbudzanie zainteresowań książką,

4.         wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Założenia projektu

1. Upowszechnianie i promocja czytelnictwa poprzez realizację projektów w zespołach klasowych. Efektem projektu może być plakat, lapbook, lekcja z książką przeprowadzona przez uczniów, konkursy, happening, przedstawienie, inne działania. Opiekunem projektu klasowego jest wychowawca, który odpowiada za:

a. przygotowanie i przeprowadzenie zaplanowanych działań we współpracy z uczniami ze swojej klasy,

b. prezentację efektów projektu w szkole ( wystawa prac),

2. Promocja czytelnictwa przez  następujące działania:

a. czytanie młodszym uczniom przez starszych fragmentów wybranych książek,

b. przygotowanie zakładki do książki i plakatu promującego czytanie (zaj.art. i godz.wych.),

c. j.polski-napisanie opowiadania twórczego(wybranego dnia w Tygodniu Książki), recenzja ulubionej książki bądź cyklu na szkolny  konkurs literacki,

d.warsztaty literackie prowadzone przez przedstawicieli Wyd.Zakamarki ,

e. zorganizowanie szkolnych konkursów:literackiego i fotograficznego,

f.podsumowanie działań podczas apelu z okazji Światowego Dnia Książki (23.04.18r.)

*LITERACKI

„Niektórych książek wystarczy skosztować,

inne się połyka,

a tylko nieliczne trzeba przeżuć

i strawić do końca.”

Cornelia Funke , Atramentowe serce

Jestem „połykaczem”... Którą książkę lub serię Ty „połknąłeś” bądź „połykasz” kolejny już raz? Zaprezentuj ją swoim kolegom i koleżankom w uzasadnionej recenzji. Twoja praca powinna być napisana czytelnie odręcznie lub komputerowo ( strona A4).

*FOTOGRAFICZNY

Sleeveface-moja reklama książki.

Sleeveface to typ fotografii, która przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki lub płyty. Dużą rolę odgrywa perspektywa oraz aranżacja tła. Do zrobienia dobrego zdjęcia trzeba się przygotować. Ważne jest, aby idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, tak aby powstało złudzenie jedności modela z graficznym motywem książki. Dzięki temu powstają czasem zabawne, ale zawsze kreatywne zestawiania odbiorców/czytelników/słuchaczy z przesłaniem okładki.

Na Wasze zdjęcia w formacie A4 czekamy do 20.04.18r. Linki do stron z przykładowymi pracami.