• ZBIERAMY GŁOSY NA SPRZĘT SPORTOWY

Szanowni Państwo, zgłaszamy się z prośbą o oddanie głosu na film w którym wystąpiły uczennice naszej szkoły. Projekt ma na celu ukazanie silnych i wytrwałych dziewczynek. Organizator konkursu - Always - wspiera budowanie pewności siebie, by były dumne grając JAKDZIEWCZYNA. Dzięki Państwa głosom możemy pomóc naszej szkole w otrzymaniu środków (4000zł) do wykorzystania na sprzęt sportowy.

Aby zagłosować na naszą szkołę wystarczy wejść na stronę (głosować można codziennie)

i wyszukać naszą szkołę po kodzie pocztowym:

Więcej informacji na podanej stronie.

• Szkoła dla rodziców

Zapraszamy na spotkania warsztatowe, których głównym celem jest doskonalenie kompetencji wychowawczych rodziców i poprawa relacji z dzieckiem.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 marca 2018 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 133 przy ul. Fontany 3.

Cykl warsztatów obejmuje 8 spotkań.

Będziemy szukać odpowiedzi na następujące pytania:

- Jak słuchać dzieci, żeby chciały z nami rozmawiać?

- Jak pomagać dzieciom w rozpoznawaniu i wyrażaniu uczuć?

- Jak zachęcić dzieci do współpracy i samodzielności?

- Jak skutecznie wyznaczać dzieciom granice?

- Jak nauczyć dzieci ponoszenia konsekwencji własnych zachowań?

- Jak rozwiązywać rodzinne konflikty?

- Jak uwalniać dzieci od przypisanych im mu ról (lenia, bałaganiarza itp.) ?

- Jak chwalić? Jak pomagać w kształtowaniu adekwatnej samooceny?

Zapisy u prowadzących zajęcia oraz w sekretariacie Poradni
            (osobiście, telefonicznie 22 835 03 48 oraz e-mailowo: ppp10@edu.um.warszawa.pl).

Prowadzące: mgr Dorota Klimczyk – psycholog, mgr Magdalena Gałka – psycholog.

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 133, ul. Fontany 3.

Termin: kolejne środy od 21.03.2018 r.

Godzina: 16:30 lub 17:00 (do uzgodnienia z grupą).

Czas trwania: 8 spotkań po 3 godziny każde.

Liczba miejsc ograniczona do 14 uczestników. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

• Sukcesy uczniów

Z przyjemnością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie "Geo-
            Planeta" uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 14 wyróżnień.

Do grupy nagrodzonych uczniów należą:
            Zofia Szymańska z klasy 7d
            Jakub Włodowski z klasy 6a
            Antoni Herman z klasy 6a
            Zofia Górska z klasy 6a
            Antoni Maksymiuk
            Szymon Wójcicki z klasy 6a
            Magdalena Świderska
            Michał Lendzion z klasy 6a
            Ewa Skoczek z klasy 6w
            Jeremi Aneszko z klasy 5l
            Filip Jędrzejczyk z klasy 6j
            Patrycja Różańska z klasy 7m
            Wiktor Nedew z klasy 6w
            Aniela Golimowska z klasy 7m.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym
          • „Duety do mety ”

07.03.18r. odbyła sią w naszej szkole już piąta edycja interdyscyplinarnego konkursu z j.polskiego i matematyki : „Duety do mety ”. W konkursie brali udział uczniowie klas 5 k , 5m i 5l  , podzieleni na duety rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Krzyżówki, rebusy czy wykreślanki były dobrą okazją do zweryfikowania swej wiedzy i zabawy. Na wykonanie każdego mieli  5 minut, niektórzy kończyli przed upływem tego czasu, a sędziowie skrupulatnie wpisywali  (na karcie danego duetu )uzyskaną punktację i czas ,w którym uczniowie  rozwiązali zadanie. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze

Gratulujemy serdecznie wszystkim, a szczególnie zwycięzcom!

Nagrody otrzymali:

I miejsce-Alicja Capała i Barbara Capała z kl.5m

II miejsce – Zofia Chojecka i Milena Rostek  z kl.5k

III miejsce – Zuzanna Długajczyk i Zofia Mańkowska z kl.5k

Justyna Kulesza i Katarzyna Bęben

• AKCJA „ CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA” w kl. 0-III

W dniach 6-9 marca 2018r.  organizujemy akcję „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”. Zapraszamy chętnych Rodziców, Babcie i Dziadków do przeczytania dzieciom w klasie fragmentów ciekawych książek z literatury dziecięcej.

7 i 8 marca 2018r. odbędą się warsztaty czytelnicze dla klas 0-III podczas których animatorki Wydawnictwa Zakamarki wyjaśnią dlaczego warto czytać książki w oparciu o lubianą przez najmłodszych serię książek przygodowych „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

Po warsztatach chętni uczniowie będą mogli zakupić książki z  serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

9 marca 2018r. nauczyciele klas 0-III będą czytać  najmłodszym fragmenty wybranych książek. Zapraszamy też chętnych uczniów klas IV- VII do włączenia się w akcję czytania najmłodszym.  Zatem „Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” (I. Krasicki).

Dorota Matuszczak