• DZIEŃ DZIECKA

    W dniu pierwszym czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej świetlicy zorganizowana została „Spartakiada” dla uczniów klas 1-3. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Po rywalizacji wszyscy otrzymali medale „Super Dzieciaka” i słodki upominek.

    ______________________________________________________________

     

    Dzień Pszczół

    20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci na zajęciach świetlicowych sporządziły spis korzyści z istnienia i pracy pszczół. Później,  jak pracowite pszczółki, wykonały prace plastyczne na cześć tych pożytecznych owadów. Efekty działalności plastycznej można było obejrzeć na wystawie prac.

    ______________________________________________________________

    Radość wspólnego spędzania czasu

    Odkąd nadeszła wiosna i wróciliśmy do szkoły po okresie  nauki  zdalnej, ulubioną formą spędzania czasu w świetlicy są zabawy na szkolnym boisku. To doskonała okazja do poprawienia kondycji i podniesienia poziomu sprawności ruchowej z wykorzystaniem dostępnego w świetlicy sprzętu sportowego. Nasze boisko to także strefa relaksu i zabaw integracyjnych w wesołym towarzystwie koleżanek i kolegów.

    ______________________________________________________________

    Majowe święta narodowe

    Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Z tej okazji korytarz przed świetlicą ozdobiła dekoracja wykonana przez nauczycieli świetlicy – p. Agatę Zych i p. Halinę Kasznię. Przypomina ona naszym uczniom o ważnych majowych świętach narodowych.

    ______________________________________________________________

    Kwiaty z bibuły i krepiny

    Wraz z nadejściem wiosny w naszej świetlicy odbył się   konkurs: ,,Kwiaty z bibuły i krepiny”, zorganizowany przez p. Agatę Zych. W wolnym czasie uczniowie przebywający w świetlicy, próbowali swoich sił w tworzeniu kolorowych kwiatów z bibuły i krepiny. Chociaż wszyscy się starali, to dziewczynki w tej dyscyplinie wypadły lepiej niż chłopcy.

    I miejsce zajęła Agata Jedlikowska z kl. II p., która wykonała bukiet z pięciu kwiatów.

     II miejsce na podium zajęła Amelka Głażewska z tej samej klasy, która wykonała wiązankę z trzech kwitów.

     Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

    ______________________________________________________________

    Powrót bocianów

    Stęsknieni za wiosną wypatrujemy przebiśniegów, pąków na drzewach i …bocianów! Dzieci z klasy II prazem z p. Agatą Zych wpadły na pomysł, żeby zaprosić bociany do świetlicowej sali. W ruch poszły nożyczki, kredki i kolorowy papier. Niebawem zaroiło się od czerwononogich podróżników z ciepłych krajów.

    ______________________________________________________________

    Konkurs: ,,Wielkanocny zając"

    Na przełomie marca i kwietnia odbył się świetlicowy konkurs wielkanocny w formie online, zorganizowany przez p. Karolinę Neskę, p. Aleksandrę Sierańską i p. Agatę Zych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ll naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnego zajączka w dowolnej formie i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy.

    I miejsce w konkursie zajęła Zosia Wnorowska z kl. 2b,

    II miejsce Agatka Jedlikowska z kl. 2p,

    III miejsce Tola Tropaczynska z kl. 2d.

    Wyróżnienia otrzymali : Lila Chodźko, Jan Twarogowski i Natalka Kurnicka. Gratulujemy !

    Oto prace , które najbardziej się spodobały.

    ______________________________________________________________

    ,,Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa"

    W roku szkolnym 2020/2021 dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcą p. Kingą Muroń wzięły udział w projekcie "Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa". Akcja polegała na korespondencji pocztówkowej z innymi świetlicami z Polski oraz z zagranicy. Finalnie stworzyliśmy mapę Polski wyklejoną pocztówkami. Nawiązaliśmy  kilka nowych znajomości oraz dowiedzieliśmy się  wiele ciekawostek na temat zabytków miast od zaprzyjaźnionych świetlic.

    ______________________________________________________________

    ,,Moja pisanka"

    W okresie przedświątecznym świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. „Moja pisanka”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci obyczajami i tradycjami związanymi ze świętami Wielkiej Nocy oraz rozwijanie twórczej wyobraźni plastycznej. Zadaniem dzieci było ozdobienie gotowego szablonu pisanki dowolną techniką plastyczną. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę wykonania, samodzielność oraz walory artystyczne.

    ______________________________________________________________

    Warsztaty krawieckie

    7 listopada   2019 p. Kinga Muroń zorganizowała warsztaty krawieckie. Dzieci z klasy 3j miały możliwość własnoręcznego uszycia torby na zakupy. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

    ______________________________________________________________

    Andrzejki

    W czwartek 28.11.2019 w naszej świetlicy bawiliśmy się wspólnie na Andrzejkach. Uczniowie klasy 3j pod kierownictwem p. Kingi Muroń zorganizowali dla młodszych klas wieczór wróżb i zabaw. Każdy uczeń klasy 3j odpowiedzialny był za inna zabawę. Dzieciom z klasy 0 oraz klas pierwszych impreza bardzo się podobała. 

     

    ______________________________________________________________

    Prace dzieci

    Z dumą prezentujemy nasze prace plastyczne. Tym razem  tematyką zainspirowała nas Pani Jesień.

    ______________________________________________________________

    Kiermasz bożonarodzeniowy

    Uczymy się dzielić z innymi. Zgodnie z tradycją, świetlica zorganizowała charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy skierowany do społeczności szkolnej. Ze sprzedaży wykonanych ozdób i stroików świątecznych mogliśmy przygotować paczki dla dzieci z Domu Dziecka oraz Ośrodka Wsparcia Rodziny.

    ______________________________________________________________

    "Nasz zdrowie"

    Dbanie o zdrowe odżywianie leży nam na sercu. Wiedza na ten temat podparta umiejętnościami kulinarnymi pozwoliła na dobrą prezentację naszej szkoły na corocznych Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia. Przygotowane stoisko przez świetlicę było smaczne i zdrowe!

    ______________________________________________________________

    Piknik integracyjny 


    Dnia 18 czerwca odbył się w naszej szkole piknik  – rodzinna fiesta w hiszpańskim klimacie.  W programie były między innymi gry i zabawy, konkurs plastyczny,  projektowanie i własnoręczne wykonywanie biżuterii w barwach Hiszpanii, oraz przygotowane przez pracowników świetlicy atrakcje takie jak malowanie twarzy i  wykonywanie wachlarzy. Podczas pikniku można było również spróbować dań kuchni hiszpańskiej  i pysznych ciast. 

    _____________________________________________________________________________

    Dzień Dziecka


    Ulubiony dzień wszystkich dzieci obchodziliśmy na świeżym powietrzu. Towarzyszyły mu liczne atrakcje , między innymi malowanie twarzy,  puszczanie baniek, gry i zabawy sportowe. Dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie malowania kredą.

    __________________________________________________________________________

    Konkurs plastyczny

    Nasza świetlica wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bal kwiatów" organizowanym  przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany oraz Szkołę Podstawową Nr 289 w Warszawie. Z pośród  naszych uczestników konkursu  wyróżnienie zdobył Jakub Kopernacki z klasy II a , który  został  nagrodzony dyplomem uznania i nagrodą rzeczową.  Podziękowania za uczestnictwo  postaci dyplomów otrzymali:


    Natasza Ludnicka IIj,
    Martyna Grochowaiak IIa,
    Wiktoria Malec III j,
    Piotr Wypustek IIj.

    _________________________________________________________________________

    Kiermasz wielkanocny

    W dniach 16-17.03.2016 r. świetlica szkolna zorganizowała  charytatywny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu wystawione  zostały do sprzedaży prace  wykonane przez dzieci i nauczycieli w  świetlicy o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło więc : baranków, zajączków, pisanek wykonanych różnymi technikami.  Można było zakupić pięknie haftowane serwetki , ozdobne   stroiki i wieńce. Kiermasz skierowany był do społeczności szkolnej, rodziców oraz pracowników szkoły. Cieszył się jak zawsze dużym powodzeniem, a  wszystkie prace bardzo się  podobały.
    Uzyskaną sumę ze sprzedaży prac przeznaczono  na ochronę zdrowia i dalsze leczenie  braciszka naszej uczennicy  będącego pod opieką Fundacji  Wcześniak Rodzice -Rodzicom.

    ________________________________________________________________________

    Maska karnawałowa

    W styczniu odbył się świetlicowy konkurs plastyczny  klas I-III zatytułowany ,,Maska Karnawałowa”.
    Nagrody otrzymali:
    Klasy I:
    1. Ola Sajdak Ij
    2. Roksana Bettcher Ij
    3. Zofia Gogolewska Ii
    Osoby wyróżnione:
    Marysia Mrożewska
    Urszula Kańska
    Julia Pińska
    Julia Banasiak

    Klasy II:
    1. Martyna Grochowiak IIa
    2. Jakub Kopernacki IIa
    3. Julia Pechcińska IIj
    Osoby wyróżnione:
    Patrycja Zubrzycka

    Klasy III
    1. Wiktoria Malec IIIj
    2. Monika Przybysz IIIj
    3. Marysia Górska IIIp
    Osoby wyróżnione:
    Basia Wiśniewska
    Hania Portacha

    ______________________________________________________________________

    Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę bożonarodzeniową

    1 miejsce: Jakub Hawro 2j

    2 miejsce: Maja Barszczewska 2o

    3 miejsce: Alicja Capała 3j

     

    Wyróżnienie:

    Damian Rzewnicki 1k

    Zuzanna Dereń 1k

    Anna Sobczak 1k

    Borys Hejnar 2o

     

    Gratulujemy.

    _____________________________________________________________________

    Galeria prac świetlicy

    Regularnie organizowane przez nauczycieli świetlicy zajęcia plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na takich zajęciach można wykazać się kreatywnością, dać upust swojej fantazji  i rozwijać talent. Najładniejsze prace, stale eksponowane na tablicach, stanowią atrakcyjną ozdobę wszystkich świetlicowych sal. Każda grupa ma także możliwość zaprezentowania swojej plastycznej twórczości w galerii prac świetlicy, mieszczącej się w korytarzu szatni. Tym razem swoimi umiejętnościami  i pracowitością pochwaliła się klasa Ii.

    _______________________________________________________________________

    My się zimy nie boimy

    Chociaż zima na dobre  się rozgościła , wszystkie świetlicowe grupy korzystają z możliwości przebywania na świeżym powietrzu.  Zawzięcie podejmujemy próby ulepienia bałwana, co nie jest łatwe, bo przecież śnieg nie zawsze się lepi. Korzystamy z prezentów od zimy takich jak ślizgawki, które cieszą się takim powodzeniem, że czasem trzeba nawet postać w kolejce. Starsi uczniowie  organizują kontrolowane przez nauczycieli bitwy na śnieżki, a chłopcy przygotowują się do lata i nie zważając na śnieg z zapałem trenują ,,śniegową”  piłkę nożną. Nikt na zimno nie narzeka.

    ___________________________________________________________

    Konkurs plastyczny ,,Uroki jesieni”

    W dniach 19-30 października  2015r odbył się świetlicowy konkurs plastyczny - ,,Uroki jesieni” zorganizowany przez panią Agatę Zych. Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac  nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, dla klas pierwszych i drugich.  W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Marysia Gruszczyńska -Menocal, II miejsce Pola Popis, a III miejsce zdobył Piotr Chmielarz.  Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymała Zuzia Olszak i Fryderyk Rusiecki. W kategorii klas drugich I miejsce zajął Grzegorz Kuptel, II  zajął Władysław Nahornyi, a III Piotr Wypustek. Wyróżnienie otrzymała Julia Kozieracka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

    __________________________________________________________

    Wyniki konkursu ,,Świąteczne anioły”

    Dnia 08.01.2015r  odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Świąteczne anioły” , który zorganizowali  nauczyciele świetlicy – pani Paulina Właszczuk, pani Marta Stefańska, oraz pani Paulna  Wagner.  W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I-III. Wybór najpiękniejszych aniołów okazał się bardzo trudny, ponieważ prace wszystkich dzieci były bardzo kreatywne. Po długich naradach podjęto decyzję o wyróżnieniu po jednej pracy z każdej klasy biorącej udział w konkursie . Oto lista wyróżnionych uczniów:

    klasa I d – Malina Chodźko

    klasa I i – Pola Popis

    klasa I j- Joanna Borska

    klasa II a –Martyna Grochowiak

    klasa  III j – Wiktoria Malec

    klasa III d – Julia Orłowska

    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    ____________________________________________________________

    Mikołajki

    Mikołaj, jak co roku, zrobił niespodziankę dzieciom ze świetlicy i w nocy położył pod choinką wielkie worki z prezentami. Były w nich wspaniałe zabawki – gry planszowe, domki dla lalek, sprzęt sportowy i słodycze. Zostawił także list do dzieci, w którym prosił o szanowanie zabawek, grzeczne zachowanie, wzajemną życzliwość i wszystkich pozdrowił. To był bardzo przyjemny dzień i pełen wrażeń!

    ________________________________________________________________

    Mikołajki

       Świetlicę naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Zostawił list do dzieci , a pod choinką duże worki z prezentami dla każdej grupy. Na uroczystym spotkaniu odczytano list od Mikołaja i wręczono upominki. Radości było co niemiara.

    __________________________________________________________________

     

    Przygotowania do kiermaszu

       W dniach 10-11 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez  nauczycieli świetlicy. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na udział w akcji charytatywnej ,,Szlachetna paczka”.

        Na zdjęciach uczniowie klasy III d i pierwsze efekty ich pracy.

     

    ______________________________________________________________

     

    ,,MASKA KARNAWALOWA”

    W lutym 2014r. pani Barbara Bujnowska i pani Ilona Tomczak, zorganizowały konkurs plastyczny skierowany do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej pod hasłem ,, Maska karnawałowa”. Celem konkursu było kultywowanie  tradycji związanych z Karnawałem  i rozwijanie umiejętności oraz  kreatywności plastycznej.

    I miejsce zajęła  Patrycja  Różańska z kl. III a,

    II miejsce Julia Orłowska z kl. I d,

    III miejsce przypadło Karolinie Zielińskiej z kl. II j.

    Ponadto wyróżnienie otrzymali : Hania Nowacka kl. II j, Antoni Maksymiuk kl. II d, Wiktor Pawlik kl. II j, Ania Włochacz kl. II d, Magdalena Żurek  z kl. I d, Lena Tusińska kl. II d, Michał Hofman z kl. II j, Natalii Banasiak, Jan Golimowski  i Nela Grudniewska  z oddziału przedszkolnego ,,j”.

     

    ____________________________________________________________

     

    KONKURS KOLĘD

    Świąteczne kolędowanie zakończyło się w świetlicy  konkursem kolęd, który w styczniu 2014r. zorganizowały pani Kinga Niemkiewicz oraz pani Marianna Noory. Chętne dzieci ze świetlicy mogły  prezentować swoje umiejętności wokalne.

    I miejsce zajęła  Barbara Wiśniewska z kl. I b, za pięknie zaśpiewaną kolędę pt. ,,Lulajże Jezuniu”.

    II miejsce ex aequo zajęły siostry : Maria Górska z kl. II j- za wykonanie  mało znanej  kolędy  pt. ,,Tryumfy” oraz Zosia Górska z kl. I p za prezentację kolędy pt.,, Jezusa narodzonego”.

     III miejsce zdobyły  również ex aequo  Zuzanna Długajczyk z kl. I d oraz duet Małgorzata Lech i Zosia Sówka z kl. II i za  wykonanie kolędy ,, Dzisiaj w Betlejem”.

    Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. A wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.

     

    _____________________________________________________________

     

    KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    W dniach 16-17.12.2013r. świetlica  zorganizowała kiermasz prac świątecznych. Koordynatorami przedsięwzięcia były pani Ewa Kwiatkowska i pani Violetta Strzyżewska. Dzieci wraz z paniami  na zajęciach świetlicowych wykonały piękne ozdoby, stroiki, bombki, kartki świąteczne.  Ze sprzedaży  prac, przy pomocy  rodziców, świetlica uzyskaną  znaczną sumę pieniędzy,  którą   przekazała  dla Domu Małego Dziecka Nr 15 w Warszawie. W ten sposób uczymy się dzielić z innymi dziećmi,  które potrzebują pomocy.

     

    ________________________________________________________________

     

    MIKOŁAJKOWY DZIEŃ       

    5 grudnia 2013r.–w ten wesoły dla wszystkich dzieci dzień, naszą świetlicę  odwiedził Mikołaj i pozostawił dla dzieci  list oraz dla każdej z grup wspaniałe prezenty  i słodycze. Były tam gry, klocki, zabawki, książki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jak najdłużej chcieli pozostać w świetlicy aby pobawić się nowymi zabawkami.

     

    ________________________________________________________________

     

    BAWIMY SIĘ W ANDRZEJKI 

    Tradycyjnie, jak co roku, w dzień św. Andrzeja w świetlicy odbyły się zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi co ich czeka w przyszłości. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku  i odgadywanie znaczenia kształtów  figur. Teraz wszyscy widzą  swoją przyszłość  tylko w różowych barwach.

     

    ______________________________________________________________

     

    ,,JEMY ZDROWO”

     

    W październiku 2013r., pani Katarzyna Bonat, przeprowadziła w świetlicy konkurs plastyczny pod hasłem ,, Jem zdrowo”. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci  ze świetlicy. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania.

     I miejsce w konkursie zajęła  Marysia Konador  z kl. III o

    II miejsce zajął  Bartek Zaniewski z oddziału przedszkolnego  ,,j”

    III  miejsce zajęła uczennica kl. II j Marysia Kowalska.

    Wyróżnienia otrzymały: Zosia Wyszomierska, Natasza Ludnicka,  Zuzia Wrześniak , Julia Pechcińska i Joanna Szulga.

    Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i słodkości.

     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych