• Oddział przedszkolny

    • Spotkania przedszkolaków z aktorami i przedstawieniami teatralnymi " Teatr Dobrego Serca"

      

     " Zwierzątka z polany"

     Dwa leśne skrzaty odnajdują zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Wkrótce staje się on dla mieszkańców polany wzorem harmonii i spokoju.Elf zakochuje się w świetle Słońca. niestety jego ojczyzna- noc, wzywa go do powrotu. Na szczęście mądrość i miłość okazuje się silniejsza niżmoc Królowej Elfów.

      

     " Emmanuel"

     Jak trudno gąsienicom oderwać się od ziemi - wszak tutaj są soczyste  listki i własna norka. Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: wystarczy  uwierzyć, a ogród oglądać będzie można z lotu ptaka. Opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom.Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonują jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo.

      

     " Księżniczka i rycerz"

     Giermek Jerzyk dowiaduje się od Wróżki Magnolii, że zły Rycerz Dragon więzi Księżniczkę Miłkę. Wspólnie postanawiają jej pomóc. Do akcji wkracza sługa Dobrego Króla- Rycerz Miłosz. Kiedy dowiaduje się on o niedoli Miłki, wiedziony szczerym i długoletnim uczuciem do niej, rusza do zamku Złego Dragona, gdzie rozstrzygną sie losy bohaterów.

      

     "Janosik i Dobry Pasterz"

     Bajka osnuta na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem okradającym bogatych i rozdającym biednym.Spotkanie  Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się. Teraz wie, że nie można nikogo okradać.A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze- najlepiej wrócić na studia.

      

     "Indiańska legenda"

     Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance, Porannej Rosie...Brudny John będzie próbował skłócic dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekona się, że " zgoda buduje"a prawda zwycięża.

     _______________________________________________________________________________

     Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

     Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach przyrodniczych online, organizowanych przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tematyka zajęć to:

      " Leśne zwierzęta duże i małe"

     Podczas zajęć nauczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach, dowiedziały się, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Miały okazję zobaczyć największe i najmniejsze zwierzę polskich lasów.

      

      " Jaja, gniazda, pisklęta"

     Podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób różne gatunki ptaków opiekują się potomstwem, czym różnią się gniazdowniki od zagniazdowników, które pisklęta wymagają troskliwej opieki rodziców, a które od momentu wyklucia są samodzielne.Zobaczyły, jak wygladają jaja i pisklęta danych gatunków oraz jak bardzo potrafią się różnić gniazda poszczególnych ptaków.

      

      " Skrzydlaci przyjaciele"

     Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków występujących w Polsce. Dowiedziały się, które z nich możemy spotkać w parku, a które tylko w lesie, z dala od ludzi. Co jedzą poszczególne gatunki, które ptaki są najsprytniejsze, a które transportują pisklęta przenosząc je na grzbiecie.

      

      " Podróż w dalekie strony"

     Dzieci poznały zarysy kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także niektóre gatunki żyjących tam zwierząt. Dowiedziały się,jak środowisko wpływa na wygląd przedstawicieli  egzotycznej fauny i jak zwierzęta przystosowały się do życia w rejonach, gdzie jest bardzo zimno, gorąco lub brakuje wody.

      

      " Poznajemy leśne drzewa"

     Dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew rosnące w polskich lasach i dowiedziały się, jak je rozróżniać.Dlaczego drzewa są tak ważnym elementem  ekosystemu i jakie korzyści czerpie z nich  człowiek i zwierzęta.

      

      " Przygoda z grzybami"

     Dzieci poznały budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedziały się, dlaczego bez grzybów nie mogłoby istnieć życie na Ziemi oraz, że grzyby należy zbierać pod opieką dorosłych i tylko te, które znamy. Uczyły się rozróżniać najpospolitsze gatunki jadalne i trujące.

      

      " Sowa mądra głowa"

     Dzieci poznały gatunki sów  żyjących w Polsce i ich przystosowania do polowania nocą.Co to jest szlara, dlaczego sowy latają bezszelestnie i co to są wypluwki.

     _______________________________________________________________________________

     TEATR EDEN

     Przedszkolaki spotkały się  z aktorami Teatru Eden i obejrzały online przedstawienia.

      

     " Prawdziwy skarb"

     Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina, miłość oraz kim jest prawdziwy przyjaciel.Tłumaczy również, że nie szata zdobi człowieka.

      

     " Opowieść o dobrym człowieku"

     Wypełniony muzyką, interaktywny spektakl podczas którego dzieci pocieszają głównego bohatera i szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

      

     " Jonasz i Niezwykła Ryba"

     Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera- jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Uczy  nas, że każdy może popełnić błąd. Ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić.

      

     " Zagubiona owieczka"

     Widzowie dowiadują się na czym polega praca pasterza, drwala oraz czym zajmuje się leśniczy. Najmłodsi uczą się wytrwałości- jeżeli osiągnięcie wyznaczonego celu  nie udaje się od razu, to nie powinniśmy się poddawać, tylko wytrwale próbować.

     _______________________________________________________________________________

     "Umiem wezwać pomoc"

     "Umiem wezwać pomoc"- pod takim tytułem odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. W czasie zajęć przedszkolaki przypomniały sobie  numery telefonów alarmowych oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia   swojego bezpieczeństwa.

     _______________________________________________________________________________

     Teatr Dobrego Serca

     We wrześniu i październiku 2020r., dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję spotkać się z aktorami " Teatru Dobrego Serca" i obejrzeć przedstawienia:

      

     " Kolorowy śmietnik"

      W świecie wyrzuconych zabawek, żyjących w śmietniku pojawia się nowa lalka- Helenka, której trudno pogodzić się z odrzuceniem.Śmieszny szczurek Puszek i jego przyjaciele pomagają jej zrozumieć, że każdy jest wartościowy, a pięknymi czyni nas dobre serce.

      

     " Baśniowy pokoik"

       Ambitny piesek Czaruś zabiera z pokoiku wszystkie swoje rzeczy i wyrusza do Miasta Róż zrobić karierę. Niestety traci wszystko.Głodny, chory musi wrócić do domu. Ale czy tata zechce go przyjąć? Jest to przypowieść o piesku marnotrawnym i kochającym tacie.

      

     " Zagubieni przyjaciele"

       Sympatyczna Krysia gubi swojego kochanego zajączka Słoneczko.W poszukiwaniach bierze udział dwoje zwariowanych detektywów. Podczas gdy Słoneczko wraz z Puszkiem próbuje odnaleźć swój dom, inny zajączek- Uszaty, chce podstępnie zająć jego miejsce. Wynalazek śmiesznego Puszka pozwala wygrać wyścig z czasem. Przyjaźń, miłość, wierność zwyciężają.

      

     " Bajka kosmiczna czyli Astra 5"

       Komandor Start marzy o spotkaniu z UFO i planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi.Chce zabrać swojego robota Astrę 5, która pragnie mieć serce. Wtem nieoczekiwanie pojawiają się "obcy przybysze"! Skąd się wzięli? Zachwyceni urokiem przyrody dziwią się, że niektórzy ludzie ją niszczą i marnują czas siedząc przed komputerem. Przyjaźń dzieci i ufoludków zmieni także komandora Starta!

      

     _______________________________________________________________________________

     Warsztat pt. " Gady"

      W ramach programu " Drzewo w mieście" odbyły się warsztaty, w czasie których przedszkolaki dowiedziały się:

     1. Czym jest okryte jajo gada?

     2. Co robi jaszczurka, a co robi zaskroniec, gdy się przestraszy?

     3. Czy padalec to wąż?

     _______________________________________________________________________________

     Spotkanie z Policją

     " Bezpieczeństwo dzieci" pod takim tytułem odbyły się warsztaty z Policją dla dzieci w ramach programu edukacyjnego " Z Borsukiem bezpieczniej". W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak postępować w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu i jak chronić się przed takimi sytuacjami.

     _______________________________________________________________________________

     Zerówka w Bibliotece

     Przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę dla dzieci i młodzieży. Tym razem zajęcia poświęcone były obecnej porze roku - zimie. Miały okazję wysłuchać wierszy i obejrzeć książki dla dzieci związane z omawianą tematyką. Wykonały również pracę plastyczną i zatańczyły do przygotowanej piosenki.

     _______________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. " Światło I"

      

      W ramach programu "Drzewo w mieście" odbyły się warsztaty, w czasie których przedszkolaki dowiedziały się:

     1. Co to jest światło?

     2. Dlaczego światło jest ważne dla zwierząt, ludzi i roślin?

     _______________________________________________________________________________

     Warsztaty – zapachowe woreczki

      

     W czasie warsztatów przedszkolaki z klasy 0j poznały różne pachnące zioła m.in. lawendę, płatki róż, nagietek. Dzieci bardzo chętnie wąchały aromatyczne, wysuszone kwiaty. Następnie wykonały kolorowe, pachnące woreczki pełne wspaniałych ziół.

      

      

      

     _______________________________________________________________________________

     Warsztat pt. " Dzikie zwierzęta w mieście. Ssaki"

      W ramach programu " Drzewo w mieście" odbyły się warsztaty, w czasie których przedszkolaki dowiedziały się:

      

     1. Co to znaczy, że zwierzę jest dzikie?

     2. Dlaczego zwierzęta dzikie chcą żyć w dużym mieście?

     3. Jak możemy pomagać dzikim ssakom żyjącym w mieście?

      

      

     _______________________________________________________________________________

     Zajęcia otwarte w klasie 0j – Tradycje bożonarodzeniowe

      

     Tuż przed świętami w klasie 0j odbyły się zajęcia otwarte prowadzone przez wychowawcę oddziału. W czasie zajęć dzieci mówiły o tradycyjnych potrawach wigilijnych i ich symbolice. Następnie wszyscy wykonali piękne ozdoby choinkowe w postaci pomalowanej i błyszczącej brokatem szyszki.

     _______________________________________________________________________________

     Warsztaty - świeczki

      

     W czasie warsztatów przedszkolaki z klasy 0j dowiedziały się jak powstają przepiękne, kolorowe świece, następnie samodzielnie wykonały świeczki o zapachu piernikowym. Do ozdoby wykorzystały kolorowy piasek oraz aromatyczne przyprawy.

     _______________________________________________________________________________

     "Mikołajki w kinie Wisła"

     Przedszkolaki z klasy 0j wzięły udział w " Mikołajkach" zorganizowanych w kinie Wisła. Obejrzały film pt." Śnieżna paczka" i spotkały się z Mikołajem, który rozdawał prezenty.

     _______________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. " Woda I"

      

     W ramach programu " Drzewo w mieście" odbyły się warsztaty, w czasie których przedszkolaki dowiedziały się:

     1. Czy woda ma smak, zapach i barwę?

     2. Czy w wodzie można biegać?

     3. Czy woda może zniknąć?

     4. Czy ptak wodny może utonąć?

     _______________________________________________________________________________

      Wizyta w Pijalni Czekolady E. Wedel

      

     Przedszkolaki  w ramach warsztatów cukierniczych odwiedzili  Pijalnię Czekolady. Na zajęciach każdy uczestnik ozdabiał według własnego pomysłu czekoladową bombkę. Było też coś pysznego do picia i do zjedzenia.

     _________________________________________________________________________________ 

     Teatr Dobrego Serca

      

     Po raz kolejny do szkoły zawitał Teatr Dobrego Serca.

     Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Księżniczka i rycerz”. Treść bajki bardzo spodobała się dzieciom:

      

     „Giermek Jerzyk z całego serca pragnie zostać rycerzem. Dobra wróżka Magnolia chce mu w tym pomóc.

     Podczas poszukiwań jakiegoś dzielnego woja, u którego Jerzyk mógłby się uczyć, dowiadują się, iż czarodziej Dragon więzi w swym zamku księżniczkę Miłkę. Służący w Armii Dobrego  Króla rycerz Miłosz gotów jest stoczyć walkę z Czarnym Rycerzem. Moc Dobrego Króla będzie chronić Miłosza przed czarami Dragona, czy ten jednak zdoła pokonać smoka? Zwycięży oczywiście miłość!”

      

      

     _________________________________________________________________________________ 

     Warsztaty - mydełka

      

     W czasie warsztatów przedszkolaki z klasy 0j dowiedziały się jak powstają przepiękne, kolorowe mydełka, następnie samodzielnie wykonały kolorowe mydełka wg. własnego pomysłu.

     _________________________________________________________________________________ 

     BAJKA KOSMICZNA, albo ASTRA 5

      

     13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały przedstawienie teatralne, w którym:

      

     „Komandor Start marzy o spotkaniu z ufoludkami – właśnie planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi na planetę Vita.

      

      Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę 5, która bardzo pragnie mieć serce. Jednak nieoczekiwanie na podwórku Marcela i Kornelii pojawiają się „obcy przybysze”! Skąd się wzięli? Cóż! „Marzenia się spełniają, gdy im inni pomagają” - jak mawia Astra 5.

     Śmieszni przybysze zachwycają się urokiem przyrody i dziwią tym, że niektórzy ludzie niszczą ją  lub marnują mnóstwo czasu siedząc przed komputerem zamiast się nią cieszyć. Kornelia i Start bardzo zmienią się po spotkaniu z UFO – oczywiście na lepsze!”

      

     _________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. " Gleba i skały"

      

     Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, w czasie których poznały odpowiedzi na pytania:

      1. Co to jest gleba?

      2. Czy glebę można zniszczyć? Czy dużo czasu potrzeba, żeby powstała gleba?

     _________________________________________________________________________________

     Zerówka w Bibliotece

      

     Dzieci z grupy 0j kolejny raz odwiedziły Bibliotekę dla dzieci i młodzieży.Tym razem zajęcia poświęcone były baśniom. Na początku  spotkania, musiały odgadnąć  po przeczytanym fragmencie - tytuł baśni. Następnie obejrzały teatrzyk  kamishibai pt." Smok Wawelski", by zakończyć zajęcia układaniem  baśniowych puzzli.

     _________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. „Jak działa drzewo? Jak drzewo przygotowuje się do zimy?”

      

     Dzieci z grupy 0j wzięły udział w warsztatach, w czasie których poznały odpowiedzi na pytania:

     1. Jak zbudowane jest drzewo?
     2. W jaki sposób porozumiewają się drzewa tego samego gatunku?
     3. Co robią drzewa zimą?

     _________________________________________________________________________________

     Zerówka w Muzeum Ewolucji

      

     „Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk w Warszawie to muzeum poświęcone ewolucji, które swoją siedzibę ma w salach Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, a opiekę nad nim sprawuje Instytut Paleobiologii PAN. Wystawa stała Instytutu Paleobiologii PAN „Ewolucja na lądach” ukazuje ostatnie 400 mln lat ewolucji kręgowców. Trzon ekspozycji stanowią rekonstrukcje szkieletów kredowych dinozaurów wydobytych przez Polsko-Mongolskie Ekspedycje Paleontologiczne na Pustynię Gobi w Mongolii. W roku 2001 ekspozycja została wzbogacona o okazy oraz rekonstrukcje odkrytych w Krasiejowie lądowych i wodnych zwierząt z późnego triasu.”

      

     Przedszkolaki wybrały się na lekcję muzealną „Ewolucja na lądach”.  Pani przewodnik  opowiedziała o sposobie poznawania historii, życia dinozaurów oraz naukowych sposobach poznawania życia  prehistorycznych gadów. Liczne eksponaty wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci.

     _________________________________________________________________________________

     Teatr Dobrego Serca

      

     Po raz kolejny do szkoły zawitał Teatr Dobrego Serca. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Janosik i Dobry Pasterz”. Bajka z morałem bardzo spodobała się przedszkolakom.

      

      

     _________________________________________________________________________________

     Zerówka w Bibliotece

      

     Dzieci z grupy 0j odwiedziły Bibliotekę dla dzieci i młodzieży. Dowiedziały się co trzeba zrobić aby wypożyczyć książkę, zapoznały się z bogatym księgozbiorem, z zaciekawieniem przeglądały książki o różnorodnej tematyce.

     Na koniec obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”.

      

     _________________________________________________________________________________

     Warsztaty kreatywne „Breloczki”

     W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty kreatywne podczas których dzieci z klasy 0b i 0j miały okazję wykonać breloczki, które samodzielnie ozdabiali.

     __________________________________________________________________________________ 

     Lekcja biblioteczna pt. „Kolorowe kwiaty”

     Dzieci z klasy 0j uczestniczyły w zajęciach pt. „Kolorowe kwiaty” w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica. Podczas zajęć mogły rozwiązać zagadki o kwiatach, posłuchać tekstu o tej tematyce, a także wykonać pracę plastyczną przedstawiającą kolorową łąkę.

     __________________________________________________________________________________ 

     Warsztaty Młodego Naukowca

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach Młodego Naukowca, które zapoznały je z fascynującym światem chemii i fizyki. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję obserwować, a także wykonać bezpieczne doświadczenia naukowe, które później zostały omówione i wyjaśnione. 

     __________________________________________________________________________________ 

     Poznajemy zawody - żołnierz

       W ramach innowacji" Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie z tatą Ignacego.Zaproszony gość opowiedział nam o swoim zawodzie oraz przyniósł wyposażenie, które potrzebne  jest żołnierzowi w terenie.

     __________________________________________________________________________________ 

     Zapylacze na naszej Ziemi

     W ramach programu  "Drzewo w mieście" realizowanego przez Fundację Szkatułka w oddziałach przedszkolnych 0j, 0b odbyły się warsztaty pt. " Zapylacze na naszej Ziemi". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:

     1) Na czym polega zapylenie roślin?

     2) Jakie zwierzęta odgrywają najważniejszą rolę w zapylaniu?

     3) Kiedy pszczoły " tańczą"?

     4) Z czego i jak buduje gniazdo murarka ogrodowa?

     __________________________________________________________________________________ 

     Warsztat pt. „Pejzaż miejski. Malować jak Canaletto. Panorama”

     Dzieci z klasy 0b i 0j w ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka uczestniczyły w warsztacie pt. „Pejzaż miejski. Malować jak Canaletto. Panorama”. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się:

     1. Co jest tematem pejzażu?

     2. Jak malował Canaletto?

     3. Czy obraz może wyglądać jak zdjęcie?

     4. Co to jest panorama?

     __________________________________________________________________________________ 

     Warsztat pt. „Kolory wiosny”

     Dzieci z klasy 0b i 0j w ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka uczestniczyły w warsztacie pt. „Kolory wiosny”. Podczas zajęć dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat kolorów z którymi kojarzy im się wiosna, a także mogły namalować własne wiosenne rośliny- gałązki, pąki, listki, kwiaty.

     __________________________________________________________________________________ 

     Warsztat pt." Abstrakcja geometryczna"

      

       W oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty pt. " Abstrakcja geometryczna, matematyka w sztuce" w ramach programu Trzy sztuki -II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się:

     Czy obraz może nie przedstawiać niczego konkretnego?

     Co to jest abstrakcja?

     Miały również okazję stworzyć własne obrazy.

     __________________________________________________________________________________ 

     Lekcja w bibliotece

      

     Kolejne spotkanie przedszkolaków z kl.0j w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica, tym razem poświęcone nowej porze roku- wiośnie. Dzieci rozmawiały o zwiastunach wiosny, oglądały książki poświęcone tej tematyce oraz wykonały pracę plastyczną.

     __________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawody - aktor"

      

       W ramach innowacji "Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie z tatą Mii. 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, była więc to świetna okazja do spotkania  z aktorem. Dzieci utrwalały sobie słownictwo związane z teatrem, zobaczyły fragmenty dekoracji, usłyszały efekty dźwiękowe, poznały rodzaje lalek wykorzystywanych w przedstawieniach.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. " Funkcjonowanie drzew"

      

      W oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty pt. " Funkcjonowanie drzew" w ramach programu Drzewo w mieście- II edycja  realizowanego przez Fundację Szkatułka. Tym razem dzieci dowiedziały się:

     - Jak zbudowane jest drzewo?

     - W jaki sposób porozumiewają się drzewa tego samego gatunku?

     - Co się dzieje z pąkami liściowymi na wiosnę?

     Było też rozpoznawanie nasion kwiatów i warzyw oraz do wykonania praca plastyczna. 

       

     __________________________________________________________________________________

     „Poznajemy zawody- tłumacz

      

     W ramach innowacji " Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie z mamą Ingi. Zaproszony gość opowiedział nam o swoim zawodzie, przyniósł przedmioty związane z wykonywaną pracą. Dzieci miały okazję zadawać pytania oraz wykonać zadanie związane z poznanym zawodem.

      

       __________________________________________________________________________________

     Warsztat „Mosty, wiadukty, akwedukty. Przejścia nadziemne dla zwierząt”.

     Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka brały udział w warsztatach pt. „Mosty, wiadukty, akwedukty. Przejścia nadziemne dla zwierząt”. Podczas warsztatu przedszkolaki dowiedziały się z czego można zbudować most, jak wygląda najdłuższy most na świecie oraz dlaczego ludzie powinni budować przejścia dla zwierząt. Poza tym uczniowie w grupach mieli okazję wykonać własną makietę mostu wiszącego.

       __________________________________________________________________________________

     Warsztaty "Trzmieli świat"

      

     W pierwszym dniu wiosny w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty " Trzmieli świat". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:

     - dlaczego to właśnie trzmiele są najważniejszymi zapylaczami wczesną wiosną

     - jak wygląda cykl życiowy trzmiela

     - jaką rolę odgrywają w naturze

     - jak można przyczynić się do zwiększania populacji owadów zapylających

     Największą atrakcją były żywe trzmiele, które można było obejrzeć w specjalnie przygotowanym domku.

       __________________________________________________________________________________

     „Wieże i wieżowce”

     Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych brały udział w warsztacie pt. „Wieże i wieżowce” w ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Podczas warsztatu dzieci obejrzały budowle, które zostały wyświetlone podczas pokazu, a także dowiedziały się jak układać cegły, by powstała mocna ściana. W trakcie warsztatu dzieci miały również okazję zbudować w grupach swoją własną budowlę z gąbkowych cegieł. 

       __________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawody- trener personalny"

      

     W ramach innowacji " Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie z tatą Tymofiiego. Zaproszony gość opowiedział nam o swoim zawodzie, przyniósł przedmioty związane z wykonywaną pracą. Dzieci miały okazję zadawać pytania i wspólnie się pobawić.

                                                                                                             __________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. „Plamy, linie i kropki. Inspiracje twórczością dzieci- Joan Miró”

     W ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka uczniowie klasy 0b i 0j uczestniczyli w warsztatach pt. „Plamy, linie i kropki. Inspiracje twórczością dzieci- Joan Miró”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się które barwy są barwami podstawowymi, a także jakie kolory można z nich uzyskać. Miały również okazję namalować własne plamy, linie i kropki.

     __________________________________________________________________________________

     " Lekcja w Muzeum Narodowym"

      

      Przedszkolaki  na lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym " Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki". Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą zwyczajów wielkanocnych oraz miały okazję obejrzeć dzieła malarskie związane z omawianą tematyką.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty  " Dźwięk"

     W oddziałach przedszkolnych 0j,0b odbyły się warsztaty pt. " Dźwięk" w ramach programu  Drzewo w mieście- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Podczas zajęć przedszkolaki mogły się dowiedzieć:

     - Co to jest dźwięk?

     - Dlaczego pokazy sztucznych ogni są szkodliwe dla zwierząt i ludzi?

     __________________________________________________________________________________

     Zajęcia otwarte w zerówce

      

     Nauczycielki z gr. 0b i 0j zorganizowały zajęcia otwarte dla dzieci z Przedszkola nr 307. Dzieci z przedszkola wzięły udział w ćwiczeniach  ruchowych, a następnie uczestniczyły w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Przedszkolaki poznały drzewa iglaste rosnące w Polsce oraz wysłuchały informacji na ich temat, a następnie wykonały pracę plastyczną pt. „Błyszcząca szyszka”.

     Justyna Strzyżewska

     Lidia Karolak

     __________________________________________________________________________________

     Bal karnawałowy

     Dnia 20.02 dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w balu karnawałowym pt. „Podróże dookoła świata”. Na udekorowanej balonami sali gimnastycznej pojawiło się mnóstwo kolorowych postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było również zobaczyć wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, piratów oraz policjantów. Wszyscy bawili się wesoło, a wspólna zabawa przyniosła uczniom wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty " Drzewa i zwierzęta zimą"

      

       W oddziałach przedszkolnych 0j, 0b odbyły się warsztaty w ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka.  W części teoretycznej  dzieci oglądały  slajdy przedstawiające zwierzęta i drzewa zimą, rozmawiały o świetle i cieniu na obrazach, budowie drzewa. W części praktycznej rysowały węglem wykorzystując zdobyte informacje.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztat pt. „Miasto śmieci”

      

     Dzieci z klasy 0b i 0j uczestniczyły w warsztatach w ramach programu Drzewo w mieście- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się:

     1. Dlaczego powinniśmy segregować śmieci?

     2. W jaki sposób niezabezpieczone śmieci mogą szkodzić zwierzętom?

     __________________________________________________________________________________

     " Warsztaty Torba deko"

       

       W oddziałach przedszkolnych 0j,0b odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy według własnego pomysłu lub korzystając z gotowych szablonów ozdabiali za pomocą flamastrów do tkanin płócienną torbę. Była to okazja nie tylko do rozwijania sprawności manualnej,ale również okazania wdzięczności najbliższym.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty „Światło”

     W ramach programu Drzewo w mieście- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka, zostały zrealizowane zajęcia podczas których dzieci z oddziałów przedszkolnych dowiedziały się jak świat widzą ważka, mrówka, pies oraz kot. Miały również możliwość przeprowadzenia doświadczeń podczas których udało im się zaobserwować, że światło białe składa się z kilku kolorów: czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego, fioletowego (tęcza).

     __________________________________________________________________________________

     Informacja

     22 stycznia dzieci z klasy 0b wraz z wychowawcami wybrały się do Biblioteki Publicznej na zajęcia dotyczące zimy i sportów zimowych.

     __________________________________________________________________________________

     Dzień Babci i Dziadka w 0b

      

     Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki w grupie 0b  przygotowały przepiękne mydełka glicerynowe, wykonały portrety Babci i Dziadka oraz okolicznościowe laurki. Nie obyło się bez czytania wierszy i śpiewania piosenek. W czasie zajęć dzieci poznały tradycje związane z obchodami tego święta.  Mówiły o tym, że osoby starsze należy otaczać szczególną troską, miłością i szacunkiem.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt.”Portret”

     W ramach programu Trzy sztuki- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka uczniowie klasy 0b i 0j uczestniczyli w warsztatach podczas których dowiedzieli się z jakich elementów składa się twarz człowieka. Dzieci miały również okazję namalować swój portret.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty pt. „Odżywianie”

      

     W ramach programu Drzewo w mieście – II edycja realizowanego przez fundację Szkatułka, zostały zrealizowane zajęcia, w których dzieci dowiedziały się m.in.:

      

     1. Do czego potrzebne jest jedzenie – roślinom, grzybom, ludziom i innym zwierzętom?

     2. Czy grzyby to rośliny?

     3. Jakie smaki odczuwa człowiek?

     __________________________________________________________________________________

     Sowy w Ob

      

     15 stycznia do przedszkolaków z grupy 0b zawitały sowy: płomykówka i puszczyk. Dzieci w czasie zajęć mogły m.in. porównać miękkość skrzydeł myszołowa i sowy, obejrzeć szpony sowy, dowiedzieć się bardzo dużo o zwyczajach sów oraz poznać zasady zachowania się w lesie. Największą przyjemność sprawiło dzieciom głaskanie sowy.

      

     __________________________________________________________________________________

     " Warsztaty mydlarskie"

      

     W oddziałach przedszkolnych 0j,0b odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci komponowały ozdobne mydełka. Wybierały kształt, kolor oraz dowolne dodatki.  Efekt działań można zobaczyć na zdjęciu.

     __________________________________________________________________________________

     0b i 0j w Operze Narodowej

      

     8 stycznia przedszkolaki z 0b i 0j były w Operze Narodowej. Dzieci zwiedziły jedną z największych scen operowych świata, zajrzały do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej, pracowni krawieckiej czy magazynu kostiumów teatralnych. W czasie prelekcji dowiedziały się o historii gmachu.

     __________________________________________________________________________________

     Warsztaty „Jak dokarmiać ptaki zimą”

     Grupy 0b i 0j brały udział w warsztatach „Jak dokarmiać ptaki zimą” w ramach programu „Drzewo w mieście”- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jakie pokarmy są odpowiednie dla poszczególnych gatunków ptaków oraz jakich pokarmów nie powinniśmy podawać ptakom. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość wykonania pracy plastycznej.

     __________________________________________________________________________________

     Konkurs „Choinka moich marzeń”

     W konkursie plastycznym pt. „Choinka moich marzeń” zostały nagrodzone Ola Borowiec z klasy 0b oraz Hania Sielska z klasy 0j.

     Serdecznie gratulujemy!

     __________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawody"

      

     W grudniu zaprosiliśmy gościa - mamę Stasia z kl. 0b, która  opowiedziała nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy dotyczących zawodu architekta oraz miały okazję obejrzeć przyniesione materiały- plany, szkice.

     __________________________________________________________________________________

     " Mój przyjaciel- Miś pluszowy"

     Dzieci z kl. 0j brały udział w szkolnym konkursie plastycznym " Mój przyjaciel -miś pluszowy". Prac konkursowych było bardzo dużo, nagrodzony zaś został Janek Rutkowski.

     __________________________________________________________________________________

     " Jem zdrowo, kolorowo"

     W konkursie plastycznym pt. " Jem zdrowo, kolorowo" nagrodzona została Ania Sosnowska z kl. Oj.

     Gratulujemy                           

                                                                                                                        

     __________________________________________________________________________________

     ,,Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula''

      

      

     13 grudnia przedszkolaki z oddziałów 0b i 0j wzięły udział udział w  interaktywnej przygodzie w świecie pszczół pt. ,,Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula''.

     W innowacyjny sposób dzieci pogłębiły swoją wiedzę i dowiedziały się m.in

     Dlaczego należy dbać o pszczoły?

     Czy wszystkie pszczoły mieszkają w ulach?

     Jak powstaje miód?

     Na czym polega zapylanie?

     Czy pszczoły rozmawiają?

     Jak pszczoły widzą świat ?

     Co się stanie gdy wyginą pszczoły?

      

     Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania pszczółce z ekranu i natychmiast otrzymywały odpowiedź. Na koniec zaśpiewały wspólnie piosenkę.

     ___________________________________________________________________________________

     Przygotowania do świąt

      

     Szykując się do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z oddziału 0b wykonały kartki świąteczne i ubrały choinkę. Mają nadzieję na wspaniałe prezenty.

     ___________________________________________________________________________________

     Konkurs „Portrety naszych nauczycieli”

      

      

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Portrety naszych nauczycieli”. Prezentujemy naszych laureatów i ich prace.

     0b: Lilia Chodźko i Anna Olton

     0j: Inga Caine i Anna Sosnowska

      

     ___________________________________________________________________________________

     "Moja wymarzona bombka"

      W konkursie plastycznym " Moja wymarzona bombka"  zostały nagrodzone: Helenka Skowrońska z kl. 0j, Anna Olton, Lila Chodźko z kl. 0b.

     ___________________________________________________________________________________

     Warsztaty „Martwa natura"

     10 grudnia dzieci z klasy 0b i 0j brały udział w warsztatach „Martwa natura” organizowanych w ramach II edycji  programu Trzy sztuki  realizowanego przez Fundację Szkatułka.  W  czasie trwania warsztatów dzieci dowiedziały się,  co to jest martwa natura oraz jakie przedmioty  były namalowane na wyświetlanych obrazach. Na zajęciach uczniowie  mieli możliwość ułożyć  i namalować swoją  własną martwą naturę.

     ___________________________________________________________________________________

     "Mikołajki"

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0j, 0b brały udział w " Mikołajkach" zorganizowanych w kinie Wisła. Obejrzały film pt." Grinch" i spotkały się z Mikołajem, który rozdawał prezenty.

     ___________________________________________________________________________________

     "Lekcja w bibliotece"

      

     Przedszkolaki z oddziału 0j kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. St. Staszica. Tym razem zajęcia poświęcone były tematyce świątecznej. Dzieci wysłuchały wierszy, piosenek związanych z tym tematem oraz wykonały pracę plastyczną.

     ___________________________________________________________________________________

     „Mój przyjaciel – Miś pluszowy”

     W listopadzie  dzieci z klasy z 0b brały udział w konkursie szkolnym  „Mój przyjaciel – Miś pluszowy”, w którym została wyróżniona Helena Karnowska oraz w konkursie klasowym „Najpiękniejszy dzień mojego życia”, w którym nagrodzone zostały Lila Chodźko, Gabriela Ceglarek, Aleksandra Borowiec , Kornelia Gajewicz.

     ___________________________________________________________________________________

     „Dbam o zdrowie”

      

     27 listopada w klasie 0b i 0j odbyły się  zajęcia pt. „Dbam o zdrowie” prowadzone przez pielęgniarkę szkolną.  W czasie zajęć dzieci dowiedziały się co należy robić aby być zdrowym, w jaki sposób należy dbać o higienę oraz poznały tajniki zawodu pielęgniarki.

     ___________________________________________________________________________________

     Wizyta w Muzeum Narodowym

      

     Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0j  w ramach lekcji muzealnej  " W malarskiej pracowni" dowiedziały się: Co jest potrzebne malarzowi do pracy?, Czym jest talent?, Gdzie pracuje artysta?,Jakich używa narzędzi do tworzenia prac?. Miały również okazję obejrzeć wybrane dzieła malarskie.

     ___________________________________________________________________________________

     Warsztaty " W pracowni rzeźbiarskiej"

      

     Grupy przedszkolne 0j, 0b biorą udział w II edycji warsztatów w ramach programu " Trzy sztuki" realizowanego przez Fundację Szkatułka.

      

      

     Na  zajęciach dzieci dowiedziały się:

     • jakich materiałów najczęściej używają rzeźbiarze (kamień, drewno, metal, glina, gips)
     • jakich narzędzi używają rzeźbiarze (dłuta, tłuczki)
     • jak powstały piaskowce, a jak wapienie zbite

      

     ___________________________________________________________________________________

     Warsztaty ŚWIATŁO

     Grupy 0b i 0j brały udział w warsztatach „Światło” w ramach programu „Drzewo w mieście”- II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się:

     • Co to jest światło?
     • Dlaczego światło jest ważne dla zwierząt, ludzi i roślin?

     ___________________________________________________________________________________

     Muzeum Narodowe – Pory roku, pory dnia.

      

      

     23 listopada dzieci z gr. 0b uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. Pory roku, pory dnia. Natura zawsze inspirowała artystów. Przedszkolaki przekonały się, czy łatwo przedstawić noc, upalny, wietrzny lub mroźny dzień? Ilu kolorów potrzeba, żeby namalować śnieg? Poznały tajniki pracy malarza pejzażysty.  Na koniec każde dziecko mogło wykonać rysunek pt. „Którą porą roku jestem?”

      

     ___________________________________________________________________________________

     Spektakl teatralny "Opowieść dla króla"

     15 listopada klasa 0b z wychowawcami wybrała się do Bielańskiego Centrum Kulturalno Edukacyjnego na spektakl teatralny pt. „Opowieść dla króla” . Dzieci brały czynny udział w przebiegu przedstawienia, co sprawiło, że świetnie się bawiły.

     ___________________________________________________________________________________

     Warsztaty " W pracowni malarskiej"

      

     Grupy przedszkolne 0j,0b biorą udział w II edycji warsztatów w ramach programu " Trzy sztuki" realizowanego przez Fundację Szkatułka.

      

     Na  zajęciach dzieci dowiedziały się:

     - jakich narzędzi używają malarze

     - jakie powinno być światło w pracowni malarskiej

     - poznały rodzaje farb(akryle, akwarele, olejne)

     - wykonały wspólny obraz

     ___________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawody"

      

     W listopadzie o oddziałach przedszkolnych 0j,0b odbyły się warsztaty radiowe. Zaproszony gość opowiedział o pracy reportera, jak uzyskać ciekawe efekty dźwiękowe, jak tworzy się współcześnie audycje radiowe oraz pokazał różne rodzaje mikrofonów. W drugiej części warsztatów przedszkolaki tworzyły własne audycje pt.  "Świąteczne opowieści", " O kocie"

     ___________________________________________________________________________________

     Warsztaty Woda

     Grupy 0b i 0j brały udział w warsztatach "Woda" w ramach programu "Drzewo w mieście"-II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Dzieci przeprowadzały doświadczenia z wodą, a ponadto dowiedziały się:

     • Czy woda ma smak, zapach i barwę?

     • Czy w wodzie da się biegać?

     • Czy woda może zniknąć?

     • Czy ptak wodny może utonąć?

      

     ___________________________________________________________________________________

     Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

      

     9 listopada przedszkolaki z Ob i Oj wzięły udział w uroczystościach szkolnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci uczestniczyły w apelu, Biegu Niepodległości (bieg 100 km na 100 lat), o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Polski, oglądały albumy wykonane przez uczniów kl. 0 – III.

     ___________________________________________________________________________________

     Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

     W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki z oddziałów 0b,0j zasadziły cebulki białych i czerwonych tulipanów. Na efekty tych działań muszą jednak poczekać do wiosny.

     ___________________________________________________________________________________

      

     Wycieczka do Biblioteki Publicznej

     29 i 30 października grupa 0b odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Pierwszego dnia dzieci dowiedziały się w jaki sposób można korzystać z książek i publikacji zgromadzonych w zasobach biblioteki. Drugiego dnia oglądały teatrzyk kamishibai oraz tworzyły swój własny teatrzyk.

     ___________________________________________________________________________________

      

     " Wycieczka na Plac Piłsudskiego"

      

     W związku z  obchodami  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaki z oddziałów 0j, 0b udały się na wycieczkę na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzały zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedziły Izbę Pamięci  znajdująca się w Garnizonie oraz miały okazję zadać pytania dotyczące pracy żołnierza zawodowego.

                                                                                                              Lidia Karolak

                                                                                                              Justyna Strzyżewska

     ___________________________________________________________________________________

     " Wizyta w bibliotece"

     W październiku przedszkolaki z oddziału 0j kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Tym razem obejrzały i wysłuchały " Bajkę o groszku"- teatrzyk kamishibai. Później sami rysowali i opowiadali dalsze przygody bohatera swoim kolegom.

                                                                                                  Justyna Strzyżewska

     ___________________________________________________________________________________

     " Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej"

      

     We wrześniu  w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej dotyczące zasad bezpiecznej zabawy.

                                                                                                   Justyna Strzyżewska

                                                                                                                 Lidia Karolak

     ___________________________________________________________________________________

     " Wizyta w bibliotece"

      

     We wrześniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0j odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Zajęcia poświęcone były zasadom zachowania  obowiązującym w bibliotece oraz poszanowania i wypożyczania książek. Przedszkolaki mogły się również wypowiedzieć w formie plastycznej na temat " Moja ulubiona bajka"

                                                                                                    Justyna Strzyżewska

     ___________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawód policjanta i dbamy o własne bezpieczeństwo" 

     We wrześniu odbyły się w oddziałach przedszkolnych 0b,0j zajęcia z przedstawicielem Policji dotyczące bezpieczeństwa  " Bezpiecznie poruszam się po drodze". W październiku zaś dzieci odwiedziły Komisariat Policji, gdzie miały okazję zadać pytania dotyczące pracy oraz wyposażenia policjanta, usiąść za kierownicą samochodu policyjnego i zwiedzić pomieszczenia komisariatu.

                  

                                                                                               nauczyciele oddziałów przedszkolnych

     ___________________________________________________________________________________

     " Poznajemy zawody- praca w reklamie"

      

     W ramach innowacji " Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie  z mamą Mai. Zaproszony gość opowiedział nam o swoim zawodzie,przyniósł różne rekwizyty związane z wykonywanym zawodem. Dzieci miały okazję zadawać pytania  i zaprezentować w formie plastycznej swoją reklamę. 

      

     ___________________________________________________________________________________

      

     "Kulturalny przedszkolak" – oddział przedszkolny 0b i 0j

     I semestr roku szkolnego 2018/2019

      

     Miesiąc

     Tytuł

     Miejsce

     Wrzesień

     "Mała stopa"

     Kino Wisła

     Październik

     "Ewolucja na lądach"

     Muzeum Ewolucji

     Listopad

     "Baśnie polskie"

     Kino Wisła

      

     Widowisko "Kino Palace"

     Teatr Lalka

      

     "Pory roku, pory dnia" – klasa 0j "W pracowni malarskiej" – klasa 0b

     Muzeum Narodowe

      

     Grudzień

     "Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula" – lekcja w kinie

     Pałac Kultury i Nauki

      

     Film dla dzieci i spotkanie z Mikołajem

     Kino Wisła

      

     "Trzy sztuki"- program edukacji kulturalnej z zakresu malarstwa, architektury, fotografii i historii sztuki (cały rok szkolny – oddział przedszkolny 0b i 0j)

      

      

      

     "Drzewo w mieście" - program edukacji ekologiczno – przyrodniczej dotyczący zwierząt, roślin i ludzi dzielących wspólne przestrzenie do życia w wielkim mieście (cały rok szkolny – oddział przedszkolny 0b i 0j).

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych